תפריט נגישות
 • מותאם לפיירפוקס ולכרום*
 • מותאם לעיוורי צבעים
 • מותאם לכבדי ראייה
 • תצוגה רגילה
 • תפריט קיצורי מקלדתAlt + 0
 • הפסק תנועתיות באתר
 • להגדלת פונטים לחץ על מקשים
 • Ctrl + להגדלה
 • Ctrl - להקטנה
 • Ctrl 0 לאיפוס
 • אפס לברירת מחדל
 • Powered By BSmart ©
 • דף הבית
 • צור קשר
 • יוטיוב
 • אינסטגרם

כמידי שנה, עם פתיחת שנת הלימודים, אנחנו פוגשים את מנהלת אגף החינוך במועצה, סיגל דאי, לשמוע לאן פני מערכת החינוך בשנה החדשה

הפעם מבקשת סיגל לציין בראשית דבריה כי מערכת החינוך במועצה זכתה בפרס חינוך מחוזי כשלב מקדים לפני הפרס הארצי. 
"ההוקרה למערכת החינוך שלנו ניתנה על ידי ועדת פרס החינוך המחוזי במשרד החינוך על עשייה חינוכית רבת שנים, על כך שהנהלת המועצה מובילה מפתחת ומקדמת את  החינוך במועצה, על מעורבות קהילתית  של התלמידים וההורים, על מקצועיות ואיכות אנשי חינוך, ועל יזמות ופריצת דרך".

- כיצד את מסכמת את שנת הלימודים הקודמת?
"השנה הקודמת התאפיינה בהגדרת אתגרי מערכת החינוך לשנים הבאות, בתהליך משתף של אנשי חינוך, תלמידים והורים. האתגרים שהוצבו הם יזמות ויצירתיות וכן הקשבה ושיתוף. אתגרים אלה תורגמו לתוכניות עבודה בית ספריות, להדרכה צמודה של גופי ייעוץ ופדגוגיה בבתי הספר ולבניית מסגרות עבודה מועצתיות ובית ספריות כדי לקדם אתגרים אלה.
  העשייה החינוכית במועצה בכל שנה היא עצומה:  בגני הילדים, בבתי הספר.  היקף התוכניות הוא רב, תהליכי החינוך מגוונים וכמובן גם התוצאות, והפרסים הרבים שקיבלנו מעידים על כך. ולראייה, רק לאחרונה התבשרנו כי שני בתי ספר תיכוניים במועצה, תיכון הרצוג ואולפנת שעלבים, נמצאים ברשימת בתי הספר המצטיינים ברמה הארצית בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים".

- את מדגישה את היזמות והשיתוף הרבה פעמים, איך הם באים לידי ביטוי בחיי היומיום?
"בתי הספר יזמו פעילות חדשנית במגוון נושאים, כפורצי דרך ברמה הארצית, תוך שיתוף התלמידים וההורים כיוזמים וכמיישמים. למשל במהלך השנה יצאה משלחת של תלמידים לסין במסגרת תוכנית חילופי תלמידים ראשונה מסוגה בארץ. בנוסף, יצאה לפועל התוכנית הסינגולרית לפיתוח התלמידים כיוזמים ויצירתיים בחינוך העל יסודי, כחלק ממהלך מועצתי להטמיע תרבות יזמית. זאת הפעם הראשונה שהתוכנית נכנסת לחטיבת הביניים בארץ ואנחנו שמחנו להוות פיילוט. אנחנו שותפים לתוכניות ייחודיות ברמה הארצית, כגון תוכנית הסייבר הגיאוגרפי, המחברת בין המציאות הגאוגרפית, תלוית המיקום לבין המרחב הקיברנטי. תלמידי המגמה הזו אף זכו בפרס הראשון בתחרות הארצית.
במסגרת מדיניות משרד החינוך ליישום פדגוגיה מוטת עתיד, בתוכנית M21, יצא קול קורא למוסדות החינוך, שהגישו תוכנית למידה חדשנית לחשיבה מחודשת על מרחב הלמידה בכיתת האם ובסביבתה בתוך המבנה. השנה זכינו ב – 7 מרחבים חדשניים, שיבוצעו בשנת הלימודים תשע"ט ובמקביל תוגש במסגרת הקול הקורא, בקשה לתשעה מרחבים נוספים.  
 כל זאת, כחלק מהתפישה הפדגוגית, בהתאם לאסטרטגיות הוראה חדשניות, המזמנות ומעצימות תהליכי למידה ייחודיים, ועוד ועוד".

- אנחנו עדים לחילופי מספר מנהלים השנה. האם זו שדרת ניהול חדשה? 
 "בחודש האחרון השלמנו את סבב מינוי מנהלי בתי הספר ומינוי סגנים, כך שיש לנו כעת נבחרת מנהלים איכותית ומקצועית עוד יותר. המנהלים מלווים על ידי אגף החינוך וגוף פדגוגי מקצועי והם ערוכים לפתיחת שנת הלימודים. בהזדמנות זו ברצוני לברך את המנהלים החדשים ולהוקיר ולהודות למנהלים היוצאים, אפרת זיו שניהלה את הרצוג, אהובה פוקס, שניהלה את שדות איילון וסיון גוטליב שניהלה את שחקים".
 
- איך נערכה המועצה לקראת שנת הלימודים?
"המועצה משקיעה משאבים רבים בבינוי, שידרוג ופיתוח מבני החינוך וסביבת הלימודים הפיזית, מתוך הבנה כמה היא חשובה ותורמת לתמידים.
כמו כן המועצה משקיעה רבות בפיתוח והתמקצעות אנשי הסגל החינוכי ובמיסוד העשייה במערכת החינוך. לשם כך אנו מלווים זו השנה השלישית בשני גופים מקצועיים, מכון ברנקו וייס וחברת inQL, המאתגרים אותנו ומסייעים לנו להעמיק ולמסד את היכולת הפדגוגית והארגונית שלנו. כל זאת במטרה לעמוד בכל האתגרים והמטרות שסימנו לעצמנו, תוך שאנו מקפידים לתת מענה ומקום לכל ילד וילדה, על פי צרכיהם ויכולותיהם, לא לוותר על אף אחד מהם ולאפשר לכל אחד מהם להתפתח בתחומי העניין הייחודיים להם ולצמוח כבוגרים משמעותיים".

- מה תרצי לומר לסיום השיחה ולהתחלת השנה?
"הנהלת המועצה פועלת מתוך תחושת שליחות עמוקה הבאה לשרת את התלמידים, עובדי ההוראה, ההורים והקהילה וליישם תוכניות, יוזמות, מיזמים ורעיונות, המועלים על ידי אנשי הקהילה, אנשי החינוך והשותפים בעשייה החינוכית ברשות.
מלאכת החינוך הינה מורכבת ומשמעותית. החינוך נוגע בכולנו. רק יחד, בשותפות אמיתית, מתוך כבוד הדדי, הקשבה וקבלת הדעות השונות, נוכל לקבל את ההחלטה המשמעותית הנוגעת לכל אחד ואחת מהתלמידים בצורה מיטבית. אני מאחלת לתלמידים, להורים ולצוותי החינוך, שנת לימודים מחכימה ושמחה".