תפריט נגישות
 • מותאם לפיירפוקס ולכרום*
 • מותאם לעיוורי צבעים
 • מותאם לכבדי ראייה
 • תצוגה רגילה
 • תפריט קיצורי מקלדתAlt + 0
 • הפסק תנועתיות באתר
 • להגדלת פונטים לחץ על מקשים
 • Ctrl + להגדלה
 • Ctrl - להקטנה
 • Ctrl 0 לאיפוס
 • אפס לברירת מחדל
 • Powered By BSmart ©
 • אייקון וואטסאפ
 • דף הבית
 • צור קשר
 • יוטיוב
 • אינסטגרם

י"א אייר תשע"ט
16.5.2019

 

תושבות ותושבים יקרים,
 
אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת בשנה - בין פסח ליום העצמאות, בין ימי הזכרון, בין שגרה לחירום.

עברנו 48 שעות של מצב בטחוני רגיש, על אף שמצב הלחימה לא התקרב באופן ממשי אלינו, האזעקות נשמעו ברחבי המועצה, הפרו את השלווה והביאו איתם חששות מוצדקים. לצד אלה, התגאתי לעמוד בראש מועצה שתפקדה באופן מלא ורגוע, הן מערכת החינוך בהובלת המנהלים, הגננות וצוותי ההוראה, והן בקרב בעלי התפקידים בשעת חירום במועצה. לאחר הסבב קיימנו תחקיר של האירוע, והלקחים מוטמעים במערכת, כדי שנוכל להשתפר ולתת את תחושת הביטחון המלאה לכם – התושבים.

בימים המיוחדים של השנה, תפיסת העולם של 'קהילה של קהילות' גם היא החלה להתמשש.
במסגרת חיזוק הקהילות היישוביות – יום העצמאות נחגג וימי הזכרון צויינו ביישובי המועצה - אנחנו גאים לחזות במסורת שמתחילה לקיום טקסי עצמאות מקומיים, ובחוזק של חגיגות מקומיות שבונה קהילה.
לצד זאת, במסגרת קהילת גזר כולה – ספורט ותרבות שמחברים קהילות – קיימנו את אירוע טור גזר בפסח, בו רכבו מאות מתושבי המועצה על אופניים בשדותיה, וחידשנו את טורניר הכדורגל הבין-יישובי, אירוע צבעוני שהיווה הזדמנות לחיבור, חיזוק והכרות בין יישובים שונים.

שלכם, 

רותם ידלין
ראשת המועצה

 

יב' ניסן תשע"ט
17.4.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
חוסנה של קהילה נמדד בנתינה לחבריה, בייחוד לחוליות החלשות יותר בקהילה. יום המעשים הטובים אופיין בנתינה בכל רחבי המועצה, אך האירוע המרגש מכולם היה ההפנינג לילדים מיוחדים שנערך לראשונה במועצה - האור והחיוך של הילדים ובני משפחותיהם והנתינה והמסירות של תלמידים, סטודנטים, תושבים ועובדי המועצה, שהעניקו מזמנם ליצירת הפנינג משמח. קהילה מקבלת, מכילה ומשלבת היא קהילה חזקה יותר.

קהילה חזקה מתבטאת גם בשיוויון ובצדק חלוקתי: במליאת המועצה האחרונה אושרה הנוסחה לתקציבי פיתוח לישובים. לראשונה, הוצגה נוסחה שקופה ושוויונית, אשר מאפשרת וודאות לוועדים המקומיים לגבי התקציב הבסיסי לפיתוח שתעביר להם המועצה. הנוסחה משלבת בין תקציב קבוע ואחיד לכל הישובים לבין תקציב דיפרנציאלי על פי: מספר התושבים, מצב התשתיות ואף לפי המצב החברתי-כלכלי של הישוב, וזאת על מנת שכל התושבים בכל הישובים ייהנו מאיכות חיים ברמה גבוהה.

חג הפסח וחול המועד מעניקים לנו הזדמנות נוספת לטייל ולתייר במועצה הפורחת שלנו. טור גזר ע"ש איתי שטיינברגר יתקיים ביום ראשון הקרוב ויתקיימו בו מסלולי רכיבה וסדנאות לכל המשפחה. כמו כן, במהלך חול המועד יתקיימו ברחבי המועצה מגוון הופעות, אירועים, ירידים וסדנאות. אני מזמינה אתכן ואתכם להשתתף בפעילויות הרבות והמגוונות.
 
בהזדמנות חגיגית זו אאחל לכולכם חג פסח שמח – לכם ולבני משפחותיכם, 
 
רותם ידלין
ראשת המועצהכא' אדר ב' תשע"ט
28.3.2019


תושבות ותושבים יקרים,

"לא לשם ישיבה שקטה במשק סיכנתי את חיי בעליה הקשה, כי-אם לשם הגנת המולדת", כך אמר טוראי רפאל ארביב, אשר נפל בהתקפה על שיירת חולדה, אשר יצאה ב-31 במארס 1948 מקיבוץ חולדה לירושלים הנצורה. 
לראשונה, המועצה משתתפת באזכרה השנתית ובסיור המורשת "בעקבות שיירת חולדה", אשר יערך מחר, יום שישי, לציון 71 שנים לנפילת השיירה, וכולכם מוזמנים להשתתף בהם.

זו דרכנו לכבד ולהעצים את המורשת המקומית שלנו במועצה אזורית גזר. חיבור לאירועים המכוננים של המרחב שבו אנחנו חיים - הם החובה והזכות שלנו בחינוכו של דור העתיד ובהצדעה לאלה שאנו חווים להם את חיינו במקום הזה.

אין שום דבר מובן מאליו בקיומה של מדינת ישראל, והזמן, אסור שיטשטש ויתעתע את הידיעה הזו, על אחת כמה וכמה במציאות הדורשת מאיתנו להתייצב כל פעם מחדש בחזית ולהילחם על קיומנו במדינת ישראל, כמו שזו שחווינו רק השבוע. אנו נמצאים בתקופה מתוחה, עת תושבי הדרום נמצאים שוב תחת מתקפה חוזרת ונשנית וגם תושבי השרון חוו את שתושבי הדרום חווים באופן תדיר. אנו - במועצה - נמצאים במצב של מוכנות, במהלך השבוע כונסו צוותי החירום המועצתיים, והורתי על פתיחת כל המקלטים ביישובים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ומיחלים רק לימים של שקט.

שלכם,

רותם ידלין 
ראשת המועצהז' אדר ב' תשע"ט
14.3.2019

תושבות ותושבים יקרים,

 
אחד היעדים שהצבנו לעצמנו במועצה האזורית גזר, הוא חיזוק כל קהילה יישובית בפני עצמה, במקביל לחיזוק הקהילתיות, הלכידות והחיבור בין כלל תושבי ויישובי המועצה.

השבוע, הצטלבו להן שלל פעילויות חיזוק הקהילתיות שהמועצה החלה בקידומן, וזה היה מבחינתנו רגע של נחת. בצידה האחד של המועצה, ועדת חינוך התכנסה בבית ספר גוונים לישיבתה השנייה, ובאותה שעה, בצידה השני של המועצה בבית חשמונאי, התכנסה ועדת קהילה והתחלקה לצוותי משימה. בהמשך אותו הערב, לראשונה הוקם פורום מתנדבי וועדות התרבות היישוביות, אשר אליו הגיעו למעלה מ-50 מתנדבים מכלל יישובי המועצה, והפורום כבר חי ונושם תרבות. השבוע גם הסתיים סבב "מטה אל מטה" שערכה הנהלת המועצה עם כל הוועדים, בכל הישובים, להכרות מעמיקה יותר עם כל יישוב ויישוב.

מרגש לראות עשרות תושבים מתנדבים, נרתמים ומתגייסים כולם למען משימה אחת: הפיכת המקום בו אנו חיים לטוב יותר. ההרגשה הינה של כוח משותף, שרוצה, יכול ומוביל שינוי, והבנה ששיתוף פעולה של המועצה והתושבים הוא שיוביל לפריחה ושגשוג של היישובים ושל קהילת גזר כולה.

כך, גם שמחנו לפגוש רבים מכם בצעדת הרצל - שהייתה הצלחה גדולה, וזה גם המקום להודות לאגף תנ"ס בהובלתו של רותם אלקובי, ולעובדי המועצה שעמלו על אירוע יוצא דופן באיכותו.  

אנו נמשיך לצעוד בשבילי המועצה יחד, וליצור חיבור עמוק ומשמעותי האחד עם השני, ליצור כאן קהילה של קהילות.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה