תפריט נגישות
 • מותאם לפיירפוקס ולכרום*
 • מותאם לעיוורי צבעים
 • מותאם לכבדי ראייה
 • תצוגה רגילה
 • תפריט קיצורי מקלדתAlt + 0
 • הפסק תנועתיות באתר
 • להגדלת פונטים לחץ על מקשים
 • Ctrl + להגדלה
 • Ctrl - להקטנה
 • Ctrl 0 לאיפוס
 • אפס לברירת מחדל
 • Powered By BSmart ©
 • אייקון וואטסאפ
 • דף הבית
 • צור קשר
 • יוטיוב
 • אינסטגרם

12.9.2019
י"ב אלול תשע"ט

תושבות ותושבים יקרים,

ישנם רגעים אשר תופסים במהותם ומגדירים עבודה של שנה שלמה. כך הרגשתי ביום שני בערב הפתיחה של חממת החדשנות החינוכית-קהילתית של גזר, אליה הגיעו תושבות ותושבים רבים ואנשי חינוך בהווה ובעבר, אשר נושמים חינוך וחולמים חינוך. יחד התחלנו מסע משותף, שיובל על-ידי אגף חינוך בראשותה של שלי קרן וועדת החינוך בראשותו של אורי שטרייכמן, בו נלך בדרך ארוכה להגדרה של החינוך של גזר – מה מייחד אותנו כקהילת גזר ואת החינוך אותו אנו מעוניינים לתת לילדינו; מה הן מטרות מערכת החינוך בעולם כאוטי וחסר וודאות ואיך מכינים ילדים לעולם שכזה; איך משלבים את הקהילה בתוך מערכת החינוך; איך נראה חינוך בעידן רשתי ואיך מוודאים שרואים כל ילד ונותנים לו את המענה המתאים לו.

חממת החדשנות החינוכי קהילתית היא המקום בו נדון בכל השאלות הללו, ובו נבקש לערב את כל הקהילה - אנשי ונשות החינוך שלנו, מובילי קהילות, אנשי ונשות העסקים, חקלאים, נוער ותנועות הנוער, תלמידות ותלמידים. אני מזמינה את כל מי שהחינוך בראש מעייניו להצטרף אלינו למסע המעמיק והמחייב של חממת החדשנות החינוכית בקישור: http://bit.ly/2krP2I5.  נדרשת מכם אחריות ומסירות והתחייבות להשתתף בכל המפגשים, אבל אנו כבר יודעים שכל אלה כבר טבועים בכם.

נתראה במפגשים הבאים, 

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה  

 

29.8.2019

תושבות ותושבים יקרים,

ביום ראשון נפתח את שנת הלימודים החדשה וההתרגשות כאן בשיאה. השנה השקענו את הסכום הגבוה ביותר שהושקע אי פעם במועצה אזורית גזר בשיפוצי קיץ – כ - 6.4 מיליון ש"ח. אנחנו מתאימים את האדריכלות של מוסדות החינוך החדשים והקיימים כדי לטפח שייכות, נראות ויצירתיות ובכדי לאפשר מקום מצמיח ומותאם ללמידה ולהוראה, הרואה כל תלמיד לפי צרכיו.

בעיניי החינוך הוא התחום החשוב יותר, וכל ילד  - הוא עולם ומלואו. ילד שנכנס בגיל 3 למערכת החינוך הציבורית עומד בפני עצמו, יחיד ומיוחד עבורו ועבור הוריו, וראוי להיות יותר מאשר נתון בטבלת ההישגים של משרד החינוך, ומכאן שיש לנו מחויבות עצומה להפוך את הלימודים למשמעותיים ומצמיחים. אנו חיים במאה ה-21 בעידן דינאמי ומשתנה. המטרה שלנו היא להתאים ולקדם את מערכת החינוך בגזר כדי להיות רלוונטית - ויותר מכך בכדי להוביל.

אנו נמצאים בראשיתו של תהליך - גייסנו אלינו את ארגון ״ערי חינוך״ שישקיע במורות ובמורים וייתן ליווי מקצועי לצוותים המובילים כדי להעמיק בפדגוגיה ובתפישות החינוכיות, ייצור קבוצות שיח בית-ספריות של הורים ובתי ספר ויטמיע מגוון תוכניות חינוכיות. זהו שינוי עמוק ומהותי, לו שותפים הצוותים החינוכיים ואתם - קהילת גזר. אני מזמינה אתכם לערב ההשקה של 'חממת חדשנות חינוכית קהילתית', בה נוביל יחד את החינוך בגזר למקום אליו אנו שואפים ולו ראוי ילדינו.  

שתהיה שנת לימודים, מעשירה, מסקרנת ומחכימה.  

שלכם,  
רותם ידלין 
ראשת המועצה 

 

 

25.7.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
קיץ חם בכל הזירות:
 
השבוע עולה לדיון במשרדי הממשלה תכנית ותמ״ל קריית עקרון שהינה תכנית בלתי מידתית ברמת הפגיעה באדמות המעובדות של המושבים כפר ביל״ו וגני יוחנן. לצערנו, מדינת ישראל הפסיקה להסתכל על הדור הבא ועל ההתיישבות ומנסה להותיר אותנו ללא ריאות ירוקות במרכז הארץ. מחאתנו על התכנית הגיעה לעיתונות ולממשלה, וטענו כי הגיעה העת להפסיק לחשוב רק על בניינים ולהתחיל לחשוב גם על הדורות הבאים. נמשיך לטעון לחזרה לתכנון מידתי ומאוזן שמתחשב בעתיד ובריאות הירוקות של כולנו.
 
תכנית המתאר הכוללנית של המועצה מתקדמת, והשבוע - באולם מלא מפה לפה - הצגנו לכם אותה באירוע שיתוף ציבור. הבאת תכנית המתאר הכוללנית להערותיכם הינה חלק מתפיסת עולמנו שמאמינה בשיתוף הציבור בתהליך עיצוב המדיניות ומתן מענה למגוון דעות. אני מודה לתושבים הרבים שהגיעו על המעורבות והאכפתיות. אתר שיתוף הציבור של התכנית יועלה בקרוב באתר המועצה ושם תוכלו למצוא את כל החומר שהוצג לציבור ולהעביר לנו הערות נוספות.
 
לצד כל אלה, סיימנו בהצלחה מרובה את ״בית הספר של החופש הגדול״. השנה השקענו משאבים נוספים לבניית תכנית פדגוגית עשירה, הוספנו חוג ייחודי איכותי בכל יום, הרחבנו את הצוות החינוכי ונעזרנו בסטודנטים מתנדבים ממלגות המועצה. 
מחזור שני החל של קייטנות התנ״ס ואנחנו גאים לתת לכם מגוון שונה של קייטנות, כדי שכל ילד וילדה יוכלו לבוא לידי ביטוי. 
פעילויות לנוער פוזרו השנה, לראשונה, בכל רחבי המועצה, ואכן יותר בני ובנות נוער משתתפים בהם ואנחנו שמחים על כך מאד.
 
המשך חופשה נעימה ובטוחה, והנאה ממגוון הפעילויות שהמועצה מציעה לכם לקיץ.
 
שלכן ושלכם,
 
רותם ידלין
ראשת המועצה 

 

 

11.7.2019
ח' תמוז תשע"ט

תושבות ותושבים יקרים,

אנו ממשיכים בפיתוח מנופי צמיחה משמעותיים למועצה. בשבוע שעבר השקנו את מירוץ הבוז'ולה אשר יתקיים לראשונה בישראל, אצלנו במועצה אזורית גזר, וזאת במסגרת אירועי פסטיבל "חוויה בכרם" בימים 3-4 אוקטובר 2019. מדובר באירוע שיא, שטרם היה כמותו במועצה, אשר מביא לכאן שותפות בינלאומית בין ישראל לבין צרפת, בין מועצה אזורית גזר למרתון ישראל. אירוע בו ישתתפו רצים מכל רחבי העולם ויהפוך את גזר למרכז של תיירות היין. לרגל כך גם השקנו את מותג דרך היין של מועצה אזורית גזר, העוברת בין יקבי הבוטיק, הכרמים והשדות הפתוחים. אנו מחכים לכם במרוץ הבוז'ולה, בו נרוץ ונטעם יינות בדרך היין היפה בישראל, דרך היין של גזר.
 
במקביל לכך אנו עסוקים גם בפיתוח מנוף צמיחה משמעותי נוסף: תכנית המתאר הכוללנית של המועצה מתקדמת במרץ. התכנית מגדירה את פיתוח עתידי צופה פני עתיד לשנת 2040 של המועצה, ובמסגרתה, בראש ובראשונה אנו שומרים ומבטיחים את השטחים הירוקים ושטחי החקלאות, ולצד זאת קובעים את הפיתוח העתידי של המועצה בתחום הרחבות היישובים, מבני הציבור הנדרשים, ואזורי המסחר והתעסוקה. כל זאת, בשים לב, לתכניות הממשלה על המרחב שלנו בתחום התחבורה והתשתיות. גיבשנו את תוצרי התכנית בהליך מעמיק ומשמעותי, וכעת - כחלק מעקרון שיתוף הציבור נקיים כנס תושבים על מנת להשמיע ולשמוע. במהלך הכנס, צוות התכנון יציג לציבור את טיוטת תוצרי התכנית ואת הליך הכנתה, וישמע את ההערות לצורך הטמעתן בתכנית. אני מזמינה אתכן ואתכם להגיע ב-22 ביולי 2019 בשעה 18:00 לאשכול הפיס בבית חשמונאי.
 
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצה27.6.2019
כ"ד סיוון תשע"ט

תושבות ותושבים יקרים,
 
שנת הלימודים הגיעה לסיומה. בוגרי ובוגרות התיכונים שלנו – הרצוג ואיתן, האולפנה והישיבה – כבר יצאו לחופשה וברכתי אותם – בשם כולכם – עם סיומה של דרך ועל סף תחילת של חדשה, שתמיד יתעקשו לצאת באומץ ממשבצות וממסגרות שהאחרים ייעדו אותם ואותן אליהן, שתמיד יגידו את האמת שלהם ושלהן, שישכילו להגן על החלש, לחזק את השונה. יש כוח מיוחד לאלה אשר אל מול הזרם, בוחרים לעמוד איתן, לא לעצום את העיניים, לא לגלגל אחריות לאחרים, אלא לקום ולעשות מעשה, להשתדל, להיאבק, לתקן, להפשיל שרוולים ולהושיט יד.

בשבוע הבא ילדי בית הספר היסודי יצאו לחופש הגדול. אנחנו ממתינים להם עם שלל פעילויות לחופש. הקפדנו לייצר לילדים פעילויות לאורך כל החופשה כמעט, כך שהם יוכלו להתחיל בבית הספר של החופש הגדול, לעבור לקייטנות המועצה, ולקנח בקייטנת מדעים של משרד המדע, אשר נפתחת פעם ראשונה במועצה. השתדלנו לגוון בפעילויות לגילאים השונים, כמו גם לאפשר פעילויות בפריסה בכל יישובי המועצה, כל פעם ביישוב אחר. העיקר מבחינתנו – שתשמרו על עצמכם בחופש!

במהלך החופש הגדול אנחנו לא בחופשה – החינוך במרכז העשייה של המועצה ואנו מתחילים בשיפור חזות בתי הספר לקראת שנת הלימודים הבאה.

אנו ממשיכים בפעילות למען החקלאים ובעלי המשקים. בהמשך להדברות שלנו עם משרד האוצר להסדיר את העוול בתיקון 116 לחוק התכנון והבנייה נקיים יום עיון בנושא קרקעות ונחלות בשיתוף עם מרכז המועצות האזוריות ותנועת המושבים - ביום 9 ביולי 2019 בשעה 18:00 באשכול הפיס, וכנס בנושא עובדים זרים בהובלת הוועדה החקלאית. ציבור החקלאים ובעלי המשקים מוזמן.
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצהי' בסיוון תשע"ט
13.6.2019


תושבות ותושבים יקרים,
 
אנחו רואים בתיירות מנוף צמיחה מרכזי וכלי ליצירת הכנסות עבור התושבים ועבור המועצה. לכן חלמנו, יזמנו והצלחנו להביא את חצי מרתון הבוז'ולה הבינלאומי מצרפת לראשונה אלינו למועצה, כחלק מפסטיבל "חוויה בכרם". המירוץ שיתקיים ב-4 באוקטובר 2019, יתרום למיתוג המועצה האזורית גזר כמוקד תיירות יין וספורט מרכזי ברמה הארצית ואף העולמית. הרישום למירוץ החל, ואנחנו מזמינים את תושבי ותושבות המועצה להרשם למירוץ בהנחה מיוחדת לתושבים. 
 
בשבוע שעבר שמחתי לחגוג עם הקהילות השונות במועצה את חג השבועות - חג החקלאות, חג ההתיישבות ועיבוד האדמה, חג מתן תורה, ערכים, סובלנות ואהבה לכל אדם. מורשת ההתיישבות חשובה לנו כמועצה אזורית, ירוקה וחקלאית ואנו פועלים למען החקלאים, החקלאות והשטחים הפתוחים באופן קבוע. כך, בימים אלה אנחנו מתחילים במבצע ניקיון של פסולת בניין מהשטחים הפתוחים ובקרוב מתחילים בפיילוט שמטרתו איסוף פסולת ניילונים חקלאית. בתקופה האחרונה, משרד האוצר הגביר את האכיפה על שימושים חורגים במושבים בכל הארץ על ידי היחידה הארצית לאכיפה של מינהל תכנון, ומספר תושבים קיבלו דרישות פינוי והתראות לפני קנסות בשווי של מאות אלפי שקלים. יחד עם חבריי, יו״ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', מנכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור ועו״ד עמית יפרח מתנועת המושבים, פנינו אל שר האוצר ומינהל מקרקעי ישראל בדרישה להעניק ארכה של שנתיים לצורך הסדרת המשקים ומחינו על היחס הכוחני למקימי ההתיישבות. בקרוב אף נפגש עם שר האוצר בעניין. המועצה האזורית גזר ותנועת המושבים תקיים יום עיון בנושא ביום שלישי, 9.7.19, בשעה 19:00 באשכול הפיס. כולכם מוזמנים.
 
אנו נמשיך לעמוד על המשמר ולפעול בכוחות משותפים באופן מושכל ואחראי, אל מול משרדי הממשלה על מנת למנוע פגיעה בהתיישבות, לשמור על גבולות המועצה, ולעודד את החקלאות במרחב הכפרי תוך הקפדה על כיבוד החוק.
 
 
שלכם,
 
רותם ידלין 
ראשת המועצה


י"א אייר תשע"ט
16.5.2019


תושבות ותושבים יקרים,
 
אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת בשנה - בין פסח ליום העצמאות, בין ימי הזכרון, בין שגרה לחירום.

עברנו 48 שעות של מצב בטחוני רגיש, על אף שמצב הלחימה לא התקרב באופן ממשי אלינו, האזעקות נשמעו ברחבי המועצה, הפרו את השלווה והביאו איתם חששות מוצדקים. לצד אלה, התגאתי לעמוד בראש מועצה שתפקדה באופן מלא ורגוע, הן מערכת החינוך בהובלת המנהלים, הגננות וצוותי ההוראה, והן בקרב בעלי התפקידים בשעת חירום במועצה. לאחר הסבב קיימנו תחקיר של האירוע, והלקחים מוטמעים במערכת, כדי שנוכל להשתפר ולתת את תחושת הביטחון המלאה לכם – התושבים.

בימים המיוחדים של השנה, תפיסת העולם של 'קהילה של קהילות' גם היא החלה להתמשש.
במסגרת חיזוק הקהילות היישוביות – יום העצמאות נחגג וימי הזכרון צויינו ביישובי המועצה - אנחנו גאים לחזות במסורת שמתחילה לקיום טקסי עצמאות מקומיים, ובחוזק של חגיגות מקומיות שבונה קהילה.
לצד זאת, במסגרת קהילת גזר כולה – ספורט ותרבות שמחברים קהילות – קיימנו את אירוע טור גזר בפסח, בו רכבו מאות מתושבי המועצה על אופניים בשדותיה, וחידשנו את טורניר הכדורגל הבין-יישובי, אירוע צבעוני שהיווה הזדמנות לחיבור, חיזוק והכרות בין יישובים שונים.

שלכם, 

רותם ידלין
ראשת המועצה


יב' ניסן תשע"ט
17.4.2019

תושבות ותושבים יקרים,
 
חוסנה של קהילה נמדד בנתינה לחבריה, בייחוד לחוליות החלשות יותר בקהילה. יום המעשים הטובים אופיין בנתינה בכל רחבי המועצה, אך האירוע המרגש מכולם היה ההפנינג לילדים מיוחדים שנערך לראשונה במועצה - האור והחיוך של הילדים ובני משפחותיהם והנתינה והמסירות של תלמידים, סטודנטים, תושבים ועובדי המועצה, שהעניקו מזמנם ליצירת הפנינג משמח. קהילה מקבלת, מכילה ומשלבת היא קהילה חזקה יותר.

קהילה חזקה מתבטאת גם בשיוויון ובצדק חלוקתי: במליאת המועצה האחרונה אושרה הנוסחה לתקציבי פיתוח לישובים. לראשונה, הוצגה נוסחה שקופה ושוויונית, אשר מאפשרת וודאות לוועדים המקומיים לגבי התקציב הבסיסי לפיתוח שתעביר להם המועצה. הנוסחה משלבת בין תקציב קבוע ואחיד לכל הישובים לבין תקציב דיפרנציאלי על פי: מספר התושבים, מצב התשתיות ואף לפי המצב החברתי-כלכלי של הישוב, וזאת על מנת שכל התושבים בכל הישובים ייהנו מאיכות חיים ברמה גבוהה.

חג הפסח וחול המועד מעניקים לנו הזדמנות נוספת לטייל ולתייר במועצה הפורחת שלנו. טור גזר ע"ש איתי שטיינברגר יתקיים ביום ראשון הקרוב ויתקיימו בו מסלולי רכיבה וסדנאות לכל המשפחה. כמו כן, במהלך חול המועד יתקיימו ברחבי המועצה מגוון הופעות, אירועים, ירידים וסדנאות. אני מזמינה אתכן ואתכם להשתתף בפעילויות הרבות והמגוונות.
 
בהזדמנות חגיגית זו אאחל לכולכם חג פסח שמח – לכם ולבני משפחותיכם, 
 
רותם ידלין
ראשת המועצהכא' אדר ב' תשע"ט
28.3.2019


תושבות ותושבים יקרים,

"לא לשם ישיבה שקטה במשק סיכנתי את חיי בעליה הקשה, כי-אם לשם הגנת המולדת", כך אמר טוראי רפאל ארביב, אשר נפל בהתקפה על שיירת חולדה, אשר יצאה ב-31 במארס 1948 מקיבוץ חולדה לירושלים הנצורה. 
לראשונה, המועצה משתתפת באזכרה השנתית ובסיור המורשת "בעקבות שיירת חולדה", אשר יערך מחר, יום שישי, לציון 71 שנים לנפילת השיירה, וכולכם מוזמנים להשתתף בהם.

זו דרכנו לכבד ולהעצים את המורשת המקומית שלנו במועצה אזורית גזר. חיבור לאירועים המכוננים של המרחב שבו אנחנו חיים - הם החובה והזכות שלנו בחינוכו של דור העתיד ובהצדעה לאלה שאנו חווים להם את חיינו במקום הזה.

אין שום דבר מובן מאליו בקיומה של מדינת ישראל, והזמן, אסור שיטשטש ויתעתע את הידיעה הזו, על אחת כמה וכמה במציאות הדורשת מאיתנו להתייצב כל פעם מחדש בחזית ולהילחם על קיומנו במדינת ישראל, כמו שזו שחווינו רק השבוע. אנו נמצאים בתקופה מתוחה, עת תושבי הדרום נמצאים שוב תחת מתקפה חוזרת ונשנית וגם תושבי השרון חוו את שתושבי הדרום חווים באופן תדיר. אנו - במועצה - נמצאים במצב של מוכנות, במהלך השבוע כונסו צוותי החירום המועצתיים, והורתי על פתיחת כל המקלטים ביישובים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ומיחלים רק לימים של שקט.

שלכם,

רותם ידלין 
ראשת המועצהז' אדר ב' תשע"ט
14.3.2019

תושבות ותושבים יקרים,

 
אחד היעדים שהצבנו לעצמנו במועצה האזורית גזר, הוא חיזוק כל קהילה יישובית בפני עצמה, במקביל לחיזוק הקהילתיות, הלכידות והחיבור בין כלל תושבי ויישובי המועצה.

השבוע, הצטלבו להן שלל פעילויות חיזוק הקהילתיות שהמועצה החלה בקידומן, וזה היה מבחינתנו רגע של נחת. בצידה האחד של המועצה, ועדת חינוך התכנסה בבית ספר גוונים לישיבתה השנייה, ובאותה שעה, בצידה השני של המועצה בבית חשמונאי, התכנסה ועדת קהילה והתחלקה לצוותי משימה. בהמשך אותו הערב, לראשונה הוקם פורום מתנדבי וועדות התרבות היישוביות, אשר אליו הגיעו למעלה מ-50 מתנדבים מכלל יישובי המועצה, והפורום כבר חי ונושם תרבות. השבוע גם הסתיים סבב "מטה אל מטה" שערכה הנהלת המועצה עם כל הוועדים, בכל הישובים, להכרות מעמיקה יותר עם כל יישוב ויישוב.

מרגש לראות עשרות תושבים מתנדבים, נרתמים ומתגייסים כולם למען משימה אחת: הפיכת המקום בו אנו חיים לטוב יותר. ההרגשה הינה של כוח משותף, שרוצה, יכול ומוביל שינוי, והבנה ששיתוף פעולה של המועצה והתושבים הוא שיוביל לפריחה ושגשוג של היישובים ושל קהילת גזר כולה.

כך, גם שמחנו לפגוש רבים מכם בצעדת הרצל - שהייתה הצלחה גדולה, וזה גם המקום להודות לאגף תנ"ס בהובלתו של רותם אלקובי, ולעובדי המועצה שעמלו על אירוע יוצא דופן באיכותו.  

אנו נמשיך לצעוד בשבילי המועצה יחד, וליצור חיבור עמוק ומשמעותי האחד עם השני, ליצור כאן קהילה של קהילות.

שלכם,

רותם ידלין
ראשת המועצה