המעבר מגן הילדים לבית הספר מעלה חששות רבים וציפייה גדולה. לצד ההתרגשות לראות את הילדים גדלים ומתפתחים, נכנסים לחיינו מושגים חדשים, אתגרים שונים ואתם נחשף עולם חדש:
סנדוויצ'ים בבוקר
הסעות
מחנכ/ת
מחברות
קלמר
ילקוט,
ועוד...ועוד...
תקופת ההסתגלות עבור הילדים מהירה מאוד, לנו ההורים - לוקח מעט יותר זמן...
כולנו מייחלים ומצפים למערכת חינוך מכילה, מחבקת, מקדמת ומיטיבה לילדינו. המפגש של הילדים עם העולם החדש הינו רגע מכונן בחוויית הילדות ועבורנו ההורים מהווה שלב מהותי בתהליך גידול הילדים. למיטב ניסיוני, המפתח להצלחה בשנות בית הספר, הוא החיבור בין שלוש צלעות המשולש מורה-תלמיד-הורה. ככל שמערכות היחסים והאמון בין הצדדים טובים יותר, כך תהליך התפתחותם הלימודית של הילדים בבית הספר טוב יותר ומעצים יותר. ככל שנגיע למפגש הזה בפרגון, תמיכה ועידוד, כך ייטב לילדנו.
במפגש שלנו עם מערכת החינוך יצופו גם קשיים, מהמורות, לחצים ותסכולים - זה בלתי נמנע. דעו שיש לכם כתובת להציף דאגות וחששות - דרך המחנכות במקרה הפרטי של ילדיכם ודרך ועדי ההורים בכיתה כשהבעיות נוגעות לכלל. חלק מרכזי בהצלחה שלכם ושל בית הספר הוא היכולת לתקשר ולנהל דיאלוג בונה שמטרתו לשפר ולחזק את העשייה החינוכית.
בשנים האחרונות, גזר ממוקדת בקידום מערכת החינוך תוך העצמה של צוותי ההוראה, מתן מרחב עשיה גדול המאפשר למורים להביא את עצמם לכיתה במלוא המרץ והאמונה. אנחנו משקיעים חשיבה רבה בדרכים בהן ניתן לאפשר לילדים חוויות ילדות מגוונות תוך שחרור ההיצמדות לפורמט המסורתי של הכיתה כפי שחווינו אנחנו בילדותינו. ראו עצמכם שותפים בהתקדמות בנתיב זה, אם דרך התנדבות ואם דרך תמיכה בפעילויות הרבות בבית הספר.
מאחל לכם ובעיקר לילדיכם שנה ראשונה מוצלחת, מיטיבה, מלמדת ומהנה במערכת החינוך המשתבחת של גזר.

בהצלחה
אורי שטרייכמן, יו"ר ועדת חינוך