אגף החינוך בגזר מאמין בקידום מרחב חינוכי של הפרט כחלק מהקהילה ופועל למימוש מגוון מענים, רצף חינוכי ולשותפות ביצירה . החזון שלנו, בא לידי ביטוי בתהליך המעבר של ילדיכם מבית הספר היסודי לכיתה ז' לחטיבת הביניים:

רצף חינוכי: כולנו שואפים לשמור על רצף כמה שיותר טבעי ופשוט במעבר בין כיתה ו' לכיתה ז'.  זה מתאפשר הודות לתוכניות מעברים המתקיימות בין בתי הספר. מטרתה של תוכנית המעברים הינה מעבר הדרגתי ומותאם בין בית הספר היסודי המהווה מסגרת קטנה, משפחתית עם מעט אנשי צוות ומחנך/כת, לבין חטיבת הביניים בה פוגשים תלמידים רבים ממגוון ישובים, מכירים מגוון אנשי צוות ומרחיבים את מקצועות הלימוד. התוכנית מאפשרת לילדים להכיר מראש את בית הספר ולהבין כיצד פועל, להיפגש עם הבוגרים, עם הצוות ועם המתקנים, ולגלות שגם בחטיבת הביניים יש סביבה נעימה ומעוצבת, יש מרחבי משחק ופעילות ויש אנשי צוות קשובים עימם ניתן לשוחח ולהתייעץ.  

מגוון מענים: מטרתנו לאפשר לילד ולמשפחתו לחוות תהליך מעבר שמתבונן בו, בנפשו ובצרכיו. תהליך שבו מתרחשת הכרות מעמיקה המאפשרת התאמת דרכי החינוך לאופיו וצרכיו של הילד. במהלך המעבר לחטיבת הביניים אנו שואפים לאפשר מנעד רחב של צמתי שיח והכרות במעגלים שונים, על מנת לתת מקום לצרכים, לרצונותיו ולחוזקות של כל אחד.

שותפות ביצירההחלום שלנו לייצר תהליכים חינוכיים שמבוססים על שותפות ביצירה של תלמידים, מורים, הורים וקהילה. עם המעבר לחטיבה ייפגשו הילדים מגוון תוכניות חינוכיות בהן יש אפשרות ליצור, לבנות מחדש, לפתח ולקדם מיומנויות חיים  וכישורים יחד עם העמקה בתחומי הדעת. אנו שואפים לקדם יוזמות של הילדים, הצוותים והמשפחות. זה האתגר שהצבנו לעצמינו ואנו מאמינים שהוא המפתח ליצירת תהליך חינוכי חוויתי ומעצים.