הרשמה לכיתה א' לשנת תשפ"ה

+ דברי פתיחה

ילדות וילדים אהובים,

ממש עוד רגע תרשמו לשנת הלימודים הבאה, וזה בעיקר אומר שאתן ואתם כבר ממש גדולים!

אנחנו ממש מתרגשות שעוד מעט, אחרי שייגמר החורף, האביב והקיץ, אחרי פסח וקצת לפני ראש השנה, כבר תצטרפו אלינו לבתי הספר בגזר.

תהנו בגן חובה, ונפגש בקרוב בבית הספר.

רותם ידלין,
ראשת המועצה

אימהות ואבות יקרים,

אנחנו שמחות להציג לכם את תהליך הרישום לכיתות א' של המועצה לשנת תשפ"ה.

הנה זה הגיע, הרגע המרגש, עוד מעט הם יצאו מדלת הבית עם תיק גב על כתפיהם וכתפיהן הקטנות ויכנסו בשערי בית הספר לראשונה בחייהם. הם ייקחו איתם בתיק את המחברות החדשות והכריך, ולצידם את הערכים והכלים שאתם ההורים נתתם להם לאורך 6 שנות הינקות שלהם.

ועכשיו, עם כניסתם לבית הספר, יש לנו אחריות: לתת להם את היכולות וההזדמנויות לקחת את הכישרונות שלהם ולהגשים איתם את החלומות שלהם. לאפשר לכל ילדה וילד להיות מי שהוא ולטפח את היכולות הייחודיות לה ולו כדי שיגיעו הכי רחוק.

החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות של המועצה שלנו. יש לנו מערכת חינוך קהילתית ומגוונת, איכותית וחדשנית. חינוך אשר מבוסס על פדגוגיה מתקדמת, שמתאים את עצמו לעולם משתנה, אשר רואה את הילדים על גווניהם השונים, מעצמים ומפתח כל ילד וילדה באשר הם.

אני יכולה להבטיח לכם שביום הראשון בכיתה א' יתקבלו הילדות והילדים שלכם בחיבוק גדול, אהבה ונתינה, שילוו אותם לאורך כל שנות לימודיהם בבתי הספר.
אני בטוחה שלצד ההתרגשות יש גם לא מעט חששות והתלבטויות. אני מקווה שהמידע הנגיש שבאתר יסייע מעט להפיג אותם. דעו כי הצוות החינוכי שלנו במועצה ובבתי הספר זמין עבורכם לכל שאלה שעולה לכם, אל תהססו.

מאחלת לילדות ולילדים שייכנסו בשערי כיתה א' עם סקרנות ושמחה.

שלכם,
רותם ידלין
ראשת המועצה

 

"אם אתם יכולים לחלום את זה, אתם יכולים לעשות את זה". וולט דיסני

ילדים.ות יקרים.ות והוריהם,

בשמחה ובהתרגשות אנו פותחות את תהליך הרישום לכיתות א'.

כיתה א' הינה השלב הראשון במסע הארוך של הילד.ה בבית הספר.
עם כניסתכם.ן לשלב הזה של לימודיכם.ן חשוב לנו שתדעו שמערכת החינוך של גזר מבוססת על ההבנה כי חינוך משמעותי הוא חינוך ל"ערכים שיהוו מצפן לאדם ומצפון המעצב את אורח חייו" (אהרון ידלין, 1975), ואנו פועלים לאורה.

ידוע לנו, שבמסע הזה אליו אתם יוצאים, המעבר מגן חובה לכיתה א' הוא משמעותי ובו הילדים חווים תהליך של פרידה והסתגלות במישור הפיזי והרגשי ועליהם להסתגל לדרישות הלימודיות, ההתנהגותיות והחברתיות במסגרת החדשה. המעבר בין המסגרות החינוכיות ותהליך הרישום למערכת מלווים תמיד בתחושות של התרגשות, ציפייה ושמחה לצד חששות וסימני שאלה: איך יהיה? מי יהיו החברים החדשים? מי תהיה המורה?

אנחנו מקדמות את פניכם בברכה ובאיחולי הצלחה. אתם בראשית המסע – הכל פתוח בפניכם והכל אפשרי. דעו שכולנו כאן לצידכם כדי לסייע, לעזור ולתת מענה. אנו באגף החינוך ובמחלקת בתי הספר נעשה כל שאפשר כדי לתת מענה לכולם.

אנו עומדות לרשותכם,
בהצלחה,

שלי קרן, מנהלת אגף החינוך
אביבית שלום, מנהלת מחלקת בתי הספר

לוגו אגף חינוך

 

הורים יקרים,

בעודנו כולנו נמצאים במציאות מטלטלת, בחוסר ודאות ובחששות גדולים, יש דברים שניתן לאמץ ואף לשמוח בהם. שיגרה. צמיחה. התפתחות, גדילה.

אנחנו מזמינים אתכם לרשום את ילדיכם לבית הספר בתום שנות הגנים החשובות והמשמעותיות.

המעבר מגן הילדים לבית הספר מעלה חששות רבים וציפייה גדולה. לצד ההתרגשות לראות את הילדים גדלים ומתפתחים, נכנסים לחיינו מושגים חדשים, אתגרים שונים ואתם נחשף עולם חדש: סנדוויצ'ים בבוקר, הסעות, מחנכ/ת, מחברות, קלמר, ילקוט, ועוד... ועוד...

תקופת ההסתגלות עבור הילדים מהירה מאוד, לנו ההורים - לוקח מעט יותר זמן...

כולנו מייחלים ומצפים למערכת חינוך מכילה, מחבקת, מקדמת ומיטיבה לילדינו. המפגש של הילדים עם העולם החדש הינו רגע מכונן בחוויית הילדות ועבורנו ההורים מהווה שלב מהותי בתהליך גידול הילדים.

למיטב ניסיוני, המפתח להצלחה בשנות בית הספר, הוא החיבור בין שלוש צלעות המשולש מורה-תלמיד-הורה. ככל שמערכות היחסים והאמון בין הצדדים טוב יותר, כך תהליך התפתחותם הלימודית של הילדים בבית הספר טוב יותר ומעצים יותר. ככל שנגיע למפגש הזה בפירגון, תמיכה ועידוד, כך ייטב לילדנו.

במפגש שלנו עם מערכת החינוך יצופו גם קשיים, מהמורות, לחצים ותסכולים - זה בלתי נמנע. דעו שיש לכם כתובת להציף דאגות וחששות - דרך המחנכות במקרה הפרטי של ילדיכם ודרך ועדי ההורים בכיתה כשהבעיות נוגעות לכלל. חלק מרכזי בהצלחה שלכם ושל בית הספר הוא היכולת לתקשר ולנהל דיאלוג בונה שמטרתו לשפר ולחזק את העשייה החינוכית.

בשנים האחרונות, גזר ממוקדת בקידום מערכת החינוך תוך העצמה של צוותי ההוראה, מתן מרחב עשיה גדול המאפשר למורים להביא את עצמם לכיתה במלוא המרץ והאמונה. אנחנו משקיעים חשיבה רבה בדרכים בהן ניתן לאפשר לילדים חוויות ילדות מגוונות תוך שחרור ההיצמדות לפורמט המסורתי של הכיתה כפי שחווינו אנחנו בילדותינו. ראו עצמכם שותפים בהתקדמות בנתיב זה, אם דרך התנדבות ואם דרך תמיכה בפעילויות הרבות בבית הספר.

מאחל לכולנו קצת נחת, תקופה משמעותית של עיצוב המציאות, התודעה, המחשבות והאמונות ליום שאחרי שוך הקרבות ושילדינו יוכלו לגדול במערכת חינוך טובה ומיטיבה, מעצימה ומכילה.

בהצלחה

אורי שטרייכמן, יו"ר ועדת חינוך

+ תהליך הרישום לכיתה א'

 •  מפגשי חשיפה
  בתי הספר היסודיים בגזר פותחים שעריהם לקראת ההרשמה לכיתה א' תשפ"ה ואנו מזמינים אתכם למפגשי הכרות עמם.  לפירוט מועדי מפגשי החשיפה לחצו כאן

 • ינואר - פברואר (15.01.2024 - 08.02.2024)
  רישום באמצעות האינטרנט באתר המועצה
 • פברואר - מרץ
  במידת הצורך - ביצוע הגרלות לכתה א' לבי"ס "מעיין" ובי"ס "דרור"
 • אפריל - מאי
  קבלת הודעות מהרשות בעניין שיבוץ לבי"ס "מעיין" ובי"ס "דרור"
  בהתאם לצורך - קבלת הודעות מבתי הספר ופניה להגשת מסמכים נוספים : בחירת חברים, צרוף תמונה. בהתאם לצרכי כל בית ספר.
 • מאי - יוני
  תקופת התאמות והשלמות. תקופה בה יתקיימו תכניות מעברים בבתי הספר בדגש על העמקת ההכרות לקראת העלייה לכיתה א'.
 • יולי
  עדכון הרשמה לרשומים על תנאי (תושבים שהיו בתהליך מעבר דירה/בניה/השכרה ולא היו רשומים כתושבי המועצה במשרד הפנים, בזמן תקופת הרישום).  
 • אוגוסט (לקראת סוף החודש)
  קבלת מכתב מבתי הספר לגבי השיבוץ לכיתה, מפגש עם המחנך/ת.

+ מועדי הרישום

הרישום יתקיים מיום שני, ה' בשבט תשפ"ד, 15.01.2024, ועד ליום חמישי, כ"ה בשבט תשפ"ד, 08.02.2024 (כולל)

גילאי הרישום
בהתאם לחוק לימוד חובה, חייבי הרישום לשנה"ל תשפ"ה הינם ילדים שנולדו בשנת 2018, החל מה-01 בינואר 2018, יד' בטבת תשע"ח ועד ה-31 בדצמבר 2018, כ"ג בטבת תשע"ט, או ילידי 2017 שעלייתם לכתה א' נדחתה.

רישום לבתי ספר ממ"ד
כל משפחה הבוחרת בזרם הממלכתי דתי, יכולה להירשם לבתי הספר "שלהבת בנים" או "שלהבת בנות" בהתאם למגדר.

רישום לבתי ספר ייחודיים ממלכתיים
בתחומי המועצה פועלים נכון לשנת הלימודים תשפ"ד, שני בתי ספר ייחודיים ממלכתיים. בית ספר יסודי ממלכתי אנתרופוסופי "מעיין" בקיבוץ נען ובית ספר ממלכתי דמוקרטי-מונטסורי "דרור" בבית חשמונאי.

רישום לבית ספר ייחודי ממלכתי יתאפשר לתושבים אשר כתובתם במשרד הפנים במועד הרישום הינה בתחומי המועצה ובתנאי שגם מתגוררים בה בפועל.

הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לבית ספר ייחודי ממלכתי נדרשים להשתתף בכל מפגשי החשיפה וההכרות עם בית הספר הייחודי ממלכתי, השקפת עולמו ותוכנית הלימודים והפדגוגיה הייחודית.

ככלל, מספר המקומות בבתי הספר הייחודיים ממלכתיים מוגבל ועל כן במקרים של רישום עודף, תתבצע הגרלה בין כלל הנרשמים לכל אחד מבתי הספר, על פי נוהל הרישום המפורט באתר אגף החינוך.

על מנת להבטיח את מקומו של התלמיד בבית הספר האזורי, למקרה בו לא יעלה/תעלה בהגרלה. הרישום לבית ספר ייחודי יהיה זמין באתר רק לאחר השלמת הרישום לבית הספר הממלכתי האזורי אליו משויך התלמיד בהתאם למקום מגוריו.

הסעת התלמידים לבתי הספר הייחודיים, הלוך וחזור, הינה באחריות ההורים בלבד, זאת למעט תלמידי שבעת היישובים: בית חשמונאי, יד רמב"ם, עזריה, גזר, כפר בן-נון, כפר שמואל ומשמר איילון, אשר מצטרפים להסעת התלמידים הקיימת לבית הספר "שדות איילון".

נוהל רישום מפורט ניתן למצוא באתר אגף החינוך - לקישור לנוהל לחצו כאן


לידיעתכם! רישום כוזב מהווה עבירה פלילית. אי מסירת פרטים נכונים ומדויקים על מקום מגורים קבוע של התלמיד יביא לביטול הרישום ולמיצוי כל הדרכים החוקיות המצויות בידי הרשות נגד ההורים.

+ אופן הרישום

רישום "בקליק" - רישום מקוון

הרישום לכתות א' יתבצע באופן מקוון ויתאפשר רק לתושבים שכתובתם במשרד הפנים מעודכנת ביישובי המועצה.
לקישור לטפסי הרישום לכיתה א' לשנת תשפ"ה לחצו כאן

שלבי הרישום:
1. הזדהות - עליכם לגשת למרחב האישי שלכם באתר המועצה ולהתחבר באמצעות פרטיכם האישיים.
2. מעבר לאתר הרישום, השלמת ועדכון הפרטים - יש להזין את הנתונים הנדרשים ולעבור בכל מסכי הרישום, ולוודא כי בסיום הרישום מופיעה הכתובית "בקשתך לרישום נקלטה בהצלחה" ומספר אסמכתת רישום.
יש לשמור על אישור הרישום ומספר האסמכתא. הודעת אישור הרשמה תשלח לכתובות הדואר האלקטרוני ולמספר הטלפון הנייד שהוזנו במהלך הרישום.

+ רישום תושבים חדשים

תושבים שנמצאים בתהליך בניה / רכישה / השכרת דירה במועצה ואמורים להתאכלס בשנת הלימודים הבאה וטרם עדכנו את כתובתם בתעודת הזהות במועצה האזורית גזר- נדרשים לבצע רישום "על תנאי" באמצעות טופס הבקשה המקוון - רישום תלמידים/ות חדשים/ות למוסדות חינוך במועצה.
לקישור לטופס לחצו כאן

לטופס הבקשה יש לצרף את המסמכים הבאים:
•  היתר בניה / חוזה קניה / חוזה שכירות תקף לשנה לפחות.
•  ·אישור ועד הישוב על כך שהנכם מתגוררים/עתידים להתגורר ביישוב.
•  אישור גריעה מהרשות המקומית של מקום המגורים הקודם.
•  העתקי ת"ז של שני ההורים, כולל ספח פתוח ותמצית מרשם האוכלוסין של התלמיד עם כתובת מעודכנת בתחומי המועצה וזאת עד ה-30/06/2024.
•  כתב הצהרה והתחייבות להורים גרושים / פרודים / חד הוריים (אם יש צורך) 
להורדת הטופס לחצו כאן

לתשומת ליבכם, מילוי טופס הבקשה באתר עבור מי שכתובתו במשרד הפנים אינה מעודכנת במועצה אזורית גזר אינו מהווה רישום סופי.


לידיעתכם! רישום כוזב מהווה עבירה פלילית. אי מסירת פרטים נכונים ומדויקים על מקום מגורים קבוע של התלמיד יביא לביטול הרישום ולמיצוי כל הדרכים החוקיות המצויות בידי הרשות נגד ההורים.

+ מיפוי ישובים לפי בתי ספר

 

עתידים

שדות איילון

דרור

גוונים

שחקים

שלהבת
בנות

שלהבת
בנים

מעיין

בית עוזיאל

כרמי יוסף

משמר דוד

פדיה

פתחיה

בית חשמונאי

גזר

יד רמב"ם

עזריה

משמר איילון

כפר בן נון

כפר שמואל

 

בית חשמונאי

גזר

יד רמב"ם

עזריה

משמר איילון

כפר בן נון

כפר שמואל

ההרשמה פתוחה גם לתושבי המועצה שאינם משבעת הישובים הנ"ל.
בין הנרשמים הללו תבוצע הגרלה.

 

ישרש

כפר בילו

מצליח

נצר סירני

סתריה

גני הדר

גני יוחנן

חולדה

נען

רמות מאיר

יציץ

שעלבים

נוף אילון

 

*פתוח למשפחות מזרם ממ"ד

שעלבים

נוף אילון

 

*פתוח למשפחות מזרם ממ"ד

ההרשמה פתוחה לכל תושבי המועצה.
בין הנרשמים  תבוצע הגרלה.

 

ממבט הציפור
מפה של בתי הספר היסודיים במועצה אזורית גזר

+ זכאות למלווה אישי (סייעת בריאות)

הורים לתלמידים עם מגבלה רפואית המחייבת התארגנות מיוחדת ו/או ליווי אישי, יודיעו על כך במועד הרישום למזכירת מחלקת פרט, אוסנת שמביק, בכתובת דוא"ל: [email protected]  ויצרפו מסמכים רפואיים רלוונטיים.

+ התאמות הנגשה פרטניות לתלמיד/ה או להורה התלמיד/ה

הנגשה היא התאמת הסביבה הלימודית תוך מענה לצרכים של התלמיד. בתהליך ההנגשה מתאימים את המבנה לתלמיד עם מוגבלות פיזית, מגבלות ראייה ומגבלות שמיעה.
בנוסף - לפי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, על הרשות להקפיד על מספר התאמות נגישות עיקריות במוסדות החינוך - חניית נכים, שירותי נכים, דרך נגישה ופיר מעלית.
על מוסד הלימוד והרשות המקומית לוודא כי הנגשות אלה מוכנות כאשר תלמיד עם מוגבלות יחל ללמוד במוסד הלימוד או כשהורה עם מוגבלות יגיע לבית הספר. יש לשמור על כבודם ופרטיותם של התלמיד או ההורה ולאפשר להם לקבל שירות בבטיחות, בעצמאות ובאופן שוויוני.

במידה ובנכם/בתכם זקוקים להנגשה, יש למלא את ההודעה מקוונת
לקישור לטופס - לחצו כאן

 

+ ועדות זכאות ואפיון

הורים לתלמידים הזכאים לשירותי חינוך מיוחד ו/או עתידים לעבור ועדות זכאות ואפיון, מתבקשים להירשם כרגיל לבית הספר באתר ההרשמה, ובמקביל מומלץ לעדכן את בית הספר על התהליך בו נמצאים.

+ שנה נוספת בגן החובה ודחיית העלייה לכיתה א'  

הורים לילדים צעירים בשנתון, שמנהלת הגן ו/או ההורים מתלבטים בדבר עלייתם לכיתה א', נדרשים לבצע רישום לבית הספר. יש לסמן במקום המתאים האם קיימת התלבטות בדבר הישארות שנה נוספת בגן חובה. 
ההישארות בגן חובה מותנית בקבלת אישור פורמלי מפסיכולוג/ית הגן ומהשירות הפסיכולוגי במועצה וזאת עד לתאריך 31/05/2024, כ"ג באייר תשפ"ד. 
הורים שקיבלו אישור הישארות רשמי מהשירות הפסיכולוגי ומתכוונים לממשו, מחויבים להודיע בכתב לבית הספר על ביטול הרישום וליצור קשר עם מחלקת גני הילדים במועצה, על מנת לבצע הליך רישום לגן חובה וזאת עד לתאריך ה-13.06.2024, ז' בסיון תשפ"ד.

+ ביטול רישום/גריעה

הורים המבקשים לבטל את הרישום של ילדיהם לבית הספר בשל מעבר דירה מחוץ לתחומי המועצה או הורים המעוניינים באישור לימודי חוץ, מתבקשים למלא את טופס הבקשה המקוון. 
לקישור לטופס לחצו כאן

שימו לב, הורים עצמאיים מתבקשים לצרף לטופס הבקשה גם כתב הצהרה והתחייבות להורים גרושים / פרודים / חד הוריים
להורדת הטופס לחצו כאן

+ מענה טלפוני ופניית מוקד

מענה טלפוני יינתן בימים א'-ה' בין השעות 13:00-08:30 בטלפון 08-9274533/9274587. 
ניתן גם לצור קשר בהודעת אימייל לכתובת: [email protected]
וניתן להשאיר הודעה במוקד המועצה 08-9274001 5367* ונציגי הרישום יחזרו ויסייעו.

+ היוועצות

במידת הצורך, באפשרותכם ליצור קשר עם יועצות בתי הספר להיוועצות בכל שאלה וענין.

+ צהרונים

המועצה האזורית גזר מציעה מערך צהרונים באמצעות חברת "בית לגדול בו," מסגרת חינוכית חמה ותומכת, במהלך השנה וימים ארוכים במהלך החופשות.
המסגרת מקנה לילדים תוכנית פדגוגית עשירה, המשלבת חוגי העשרה המאושרים על־ידי משרד החינוך. ארוחת צהרים חמה, בריאה ומזינה, המאושרת על־ידי משרד החינוך ומשרד הבריאות ומפוקחת על־ידי תזונאית מזון.
במהלך השנה יתקיימו חוגים שונים ומגוונים, קפוארה, דרמה, חוג חיות, זומבה, הפעלה בתנועה ועוד. לוח פעילות וחוגי העשרה יפורסם בהמשך. החוגים יתקיימו פעמיים בשבוע ויותאמו לגילאים השונים. חשוב לציין שכל רבעון מגוון החוגים מתחלף, כדי לחשוף את הילדים לכמה שיותר תכנים ועולמות.


תאריכי רישום - בכפוף לתאריכי הרישום במועצה באמצעות פנייה לאתר "בית לגדול בו". לאחר תקופת הרישום, תהא הקבלה על בסיס מקום פנוי.
לפרטים נוספים והתרשמות, אתם מוזמנים להיכנס לאתר הבית: "צהרוני - בית לגדול בו:" www.bait.org.il 
טלפון: אור רכז צהרונים - 052-4444431 | משרד - 077-9520570

לוח החופשות יפורסם בהמשך.